H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi

Ja runājam par mājaslapu saturu un SEO, apakšvirsraksti H2 un H3 ir ļoti svarīgi – gan cilvēkiem, gan Google. Tie palīdz sakārtot tekstu tā, lai tas būtu vieglāk saprotams gan lasītājiem, gan meklētājprogrammām.

Šajā rakstā paskaidrosim, kāpēc tas tā ir, un kā par to domāt.

Kāpēc H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi?

Kas ir tie H?

Sāksim ar pašiem pamatiem.

H šajā gadījumā ir saīsinājums no angliskā “Heading” jeb virsraksts. Ja mājaslapa tev ir latviešu valodā, meklē pie iespējām “Virsraksts 2” un “Virsraksts 3”. Šī iespēja ir atrodama rakstīšanas režīmā, teksta formatēšanas joslā (parasti kreisajā joslas malā).

Tas var būt rakstīts gan kā H, gan kā Heading.

Skaties, kāda ir loģika:

  • Rakstam ir nosaukums. Tas ir H1 jeb Heading 1.

  • Rakstu var dalīt sīkāk pa apakšsadaļām ar H2 jeb Heading 2. Ja šis ir raksts internetā, to ir vēlams darīt. Ir vēlams dalīt rakstu apakšsadaļās. Turklāt tā, lai katra ir līdz aptuveni 300 vārdiem. Piemēram, šajā rakstā “Kas ir tie H?” ir H2 jeb viens no apakšvirsrakstiem.

  • Ja ir vajadzīgs, var arī kādu no H2 dalīt vēl sīkāk. Tad lieto H3.

  • Tavā mājaslapā var būt pieejams arī H4 un H5. Vairākumā gadījumu tie nav vajadzīgi. Ja vien tu neraksti kādu ļoti sarežģītu juridisku materiālu, kur ir vajadzīgs dalīt tik daudzos apakšlīmeņos.

Atceries! Rakstam ir tikai viens H1. Tāpēc, ka rakstam ir tikai 1 nosaukums. Loģiski, pareizi?

Kas ir H2 un H3 apakšvirsraksti?

H2 un H3 ir HTML tagi, kas apzīmē Heading 2 un Heading 3.

Tāpat kā H1 ir Heading 1.

Tas skan tehniski, bet reāli tas ir ļoti viegli un intiutīvi.

  • H1 jeb Heading 1 parasti ir jau iestatīts. Tu uzraksti raksta vai produkta nosaukumu, un tava mājaslapa saprot, ka tas ir virsraksts.

  • H2 - tu izdomā, kas būs tavi apakšvirsraksti. Tu uzraksti. Un tu nospied 1 pogu, lai tekstu uztaisītu par H2 jeb Heading 2. Un viss.

  • H3 - tu dari tāpat kā ar H2.

Svarīgākais, ko atcerēties - H2 un H3 ir jālieto.

Kāpēc H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi?

Apakšvirsrakstiem tekstā ir 2 galvenās nozīmes:

  1. Tas ir, lai teksts būtu saprotamāks un pārskatāmāks. Tas ir cilvēkiem. Tas veido labāku lietotāju pieredzi, lietojot tavu mājaslapu, lasot rakstu vai, piemēram, produkta aprakstu.

  2. Tas ir, lai Google labāk saprastu, par ko ir šis teksts. Tas ir Google, lai Google labāk saprastu raksta struktūru un informāciju.

1. Ar H2 un H3 teksts ir labāk saprotams

Lietojot H2 un H3 apakšvirsrakstus, tu dod cilvēkiem labāku informāciju.

Mums visiem patīk informācija, kas ir labi sadalīta un pārskatāma.

H2 un H3 palīdz strukturēt rakstu, sadalot tēmu mazākos blokos. Ja tu raksti par plašu tēmu, H2 apakšvirsraksti palīdz norādīt galvenos punktus, kam pievērsīsi uzmanību.

Savukārt H3 tiek izmantoti, lai sadalītu konkrētus H2 punktus mazākās apakštēmās vai pieliktu kādu papildus informāciju, ko būtu vērtīgi nodalīt ar atsevišķu apakšvirsrakstu.

Paskaties, kā ir izveidots šis konkrētais raksts.

Galvenais virsraksts ir “H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi”. Apakšvirsraksti H2 ir: “Kas ir tie H?”, “Kas ir H2 un H3 apakšvirsraksti?”, “Kāpēc H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi?” un “Ieteikumi H2 un H3 lietošanai”, “Vai SEO ir svarīga arī produktu aprakstiem interneta veikalā?”. Šie H2 norāda galvenos punktus, kam es pievēršu uzmanību šajā rakstā.

Šajā rakstā ir arī divi H3 apakšvirsraksti, zem H2 - “Kāpēc H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi?”. Tie ir: “1. Ar H2 un H3 teksts ir labāk saprotams” un “2. Google labāk saprot tekstu”. Šie abi H3 paskaidro konkrēto apakštēmu. Gan lietotājiem ir vieglāk orientēties tekstā, gan Google ir vieglāk saprast, par ko ir šis raksts.

2. Google labāk saprot tekstu

Ar H2 un H3 Google labāk saprot saturu.

Google spēj nolasīt H2 un H3 apakšvirsrakstus.

Tas ļauj Google ātri saprast, kas ir galvenās tēmas un apakštēmas rakstā. Kad tu izmanto apakšvirsrakstus, tu palīdzi Google saprast, par ko ir tavs raksts. Tas var uzlabot tavu pozīciju meklēšanas rezultātos.

Ja H2 un H3 apakšvirsrakstos tiek iekļauti atslēgvārdi, tas sniedz Google svarīgu informāciju par tēmu. Tā rezultātā tava mājaslapa var parādīties meklēšanas rezultātos augstāk, jo saturs ir saprotamāks, strukturētāks un kvalitatīvāks.

Ieteikumi H2 un H3 lietošanai

Lietot H2 un H3 ir noderīgi, bet vajag pārspīlēt.

  1. Neizmanto pārāk daudz H2 vai H3. H2 ir lielie apakšvirsraksti, tāpēc to nedrīkst būt pārāk daudz. Ja raksts ir pārāk sadalīts, lasītājam var kļūt grūti izsekot tam, par ko ir katra sadaļa. Neaizraujies arī ar H3 lietošanu. Sadali tekstus loģiski. Jā, tas ir normāli kādu reizi lietot H2 vai H3, kur teksts ir tikai pāris teikumi, bet nevajag ar to aizrauties.

  2. Izmanto atslēgvārdus apakšvirsrakstos. Iekļauj atslēgvārdus H2 un H3 virsrakstos. Tas palīdz gan lasītājiem, gan meklētājprogrammām saprast, kas ir svarīgs un kāds ir raksta saturs.

  3. Lieto H2 un H3 nevis Bold jeb treknrakstu. Bold jeb treknraksts tikai izceļ tekstu vizuāli, bet nedod nekādu semantisku nozīmi, tādēļ tas nepalīdz SEO optimizācijā. Šī ir populāra kļūda, ko cilvēki pieļauj.

Vai SEO ir svarīga arī produktu aprakstiem interneta veikalā?

Jā, SEO ir svarīga arī produktu aprakstiem.

Skaties, loģika ir ļoti vienkārša - ja tas ir produkta apraksts, tā nosaukums ir produkta nosaukums. Savukārt, apakšvirsrakstus var lietot, lai labāk sadalītu produkta aprakstu.

  • Domā par produkta aprakstu tāpat kā par SEO optimizētu bloga rakstu.

  • Pievērs uzmanību virsrakstam.

  • Pievērs uzmanību apakšvirsrakstiem.

  • Lieto atslēgas vārdus tekstā un apakšvirsrakstos.

Uzzini vairāk: Kas ir SEO?

Mācies no mūsu pieredzes vai piesakies konsultācijai!

H2 un H3 apakšvirsraksti ir ļoti svarīgi

Previous
Previous

Kā veidojas SEO pakalpojumu cenas?