Populāri mīti par SEO
SEO ir viena no visvairāk apspriestajām, un arī viena no visvairāk pārprastajām interneta mārketinga jomām. Daudziem SEO ir gandrīz vai mistiska tēma.
Tas ir tāpēc, ka ļoti bieži SEO eksperti lieto sarežģītus tehniskus terminus, runājot par SEO.
To var saprast. SEO ir tehniska lieta. Tev ir jāsaprot tehniskas lietas, lai SEO būtu veiksmīgs. Tev ir jābūt izpratnei par to, kā darbojas interneta meklētāji, lai tu izdarītu labu labu SEO (lai tu panāktu to, ka mājaslapa tiktu labāk atrasta Google). Tomēr mēs ticam, ka par SEO var runāt arī vienkāršāk.
Šoreiz - vienkāršiem vārdiem par populāriem SEO mītiem.
Populāri mīti par SEO
Ja tev interesē tavas mājaslapas izagusme, ir svarīgi to zināt.
Tas palīdz labāk saprast, kā darbojas SEO? Ko var sagaidīt no SEO optimizācijas? Cik ātri ir rezultāti no SEO optimizācijas. Tas ļauj būt reālākiem. SEO nav nekāds maģiskais triks - samaksā un dabū rezultātu. Tā tas nenotiek. SEO ir ilgtermiņa ieguldījums.
Šajā rakstā parunāsim par populārākajiem SEO mītiem un noskaidrosim, kas patiesībā ir svarīgi, lai tava mājaslapa izceltos meklēšanas rezultātos. Uzzini, kā izvairīties no izplatītākajām SEO kļūdām!
1. SEO ir vienas reizes darbība
Šis ir viens no populārākajiem mītiem par SEO.
Jā, SEO pamatus var sakārtot 1 reizē. Tās būs dažas stundas mazai mājaslapai, un līdz pat dažiem mēnešiem lielam interneta veikalam.
Sakārtot tehniskās lietas.
Pārrakstīt visus tekstus, lai tie ir SEO optimizēti (lai patīk Google, un lai tiek lietoti tādi vārdi un tādas frāzes, kā cilvēki lieto, kad runā par šo tēmu).
Tomēr, tas nav viss. Tie ir tikai pamati.
Ja gribas to darīt nopietni, SEO ir regulārs darbs.
Rakstīt jaunus rakstus.
Sekot līdzi attīstībai, un uzlabot visus esošos tekstus. Ja tu redzi, ka tevi bieži atrod, bet maz klikšķina virsū, tu skaties - kāpēc tā notiek? Tu maini virsrakstus un aprakstus. Tu analizē atslēgas vārdus un lietotāju nolūku (user intent), lietojot šos vārdus.
Patstāvīgi iegūt pieminējumus citās mājaslapās, blogos utt. Angliski šis tiek saukts par “link building”. Mērķis ir iegūt saites jeb linkus no citām mājaslapām.
Nopients darbs ar SEO nav kaut kas tāds, ko veic vienu reizi un pēc tam aizmirst.
Nopients darbs ar SEO ir regulārs darbs, regulāri atjauninājumi mājaslapā, lai saglabātu labas pozīcijas Googlē. Vai tas būs liels vai mazs darbs, tas būs atkarīgs no mājaslapas lieluma un mērķa. Ja tu esi neliels veikals vai pakalpojumu sniedzējs, tev pietiks arī ar darbu pāris reizes gadā. Savukārt, lielām mājaslapām parasti ir patstāvīga SEO speciālistu komanda.
Uzzini vairāk par SEO darbības pamatiem.
2. SEO rezultāti ir tūlītēji
Nē, SEO rezultāti nav tūlītēji.
SEO ir ilgtermiņa stratēģija, un parasti paiet 6-12 mēneši, līdz tiek sasniegti būtiski rezultāti.
Ko nozīmē būtiski rezultāti? Tas ir tad, kad tavu mājaslapu atrod regulāri un pastavīgi. Tev veidojas pastavīga apmeklētāju plūsma. Tev ir apmeklējums no Google jeb Organic traffic.
Vienkārši sakot - tev ir cilvēki, kas tev zvana, raksta un veic pirkumus tavā mājaslapā. Un viņi tevi ir atraduši tieši Google, nevis no reklāmas Facebook vai Google, bukleta vai draugu ieteikumiem. Dažos gadījumos tie būs pāris simti cilvēku, citos pāris tūkstoši, vēl citos desmiti vai simti tūkstošu.
Ar ko tu vari rēķināties? Tas ir atkarīgs no 2 lietām:
Cik populāra ir tava tēma? To var aptuveni aprēķināt.
Cik populāra ir tava mājaslapa salīdzinājumā ar konkurentiem?
Īsāk sakot, tas viss, ieskaitot mājaslapas apmeklējuma lielumu, ir prognozējams.
SEO padoms. Ja tu redzi, ka “apavi sievietēm” ir super populāra tēma (tā ir), tu vari domāt specifiskāk. Tu vari veidot veikalu, kur tiek pārdoti tieši “liela izmēra sporta apavi sievietēm”. Vai arī - tavs veikals var būt tāds pat, kā konkurentiem, bet tava veikala blogā fokuss var būt raksti par liela izmēra sporta apaviem sievietēm, un tur tev būs linki uz produktiem tavā veikalā.
Šis ir viens no variantiem, kā domāt par ļoti populāru nišu. Tu vari atrast nišu nišā.
Šajā gadījumā es pieņemu, ka “liela izmēra sporta apavi sievietēm” ir mazāk popolāra tēma, ar daudz mazāku konkurenci. Tā parasti ir.
3. Ja tava mājaslapa ir nonākusi augstās pozīcijās Googlē, tā tur paliks mūžīgi
Vēl viens populārs mīts par SEO, kas nav taisnība.
Pirmkārt, Google algoritmi pastāvīgi mainās. Līdz šim ir bijis tā, ka vidēji 2 reizes gadā Google maina to, kā kāda lapa nonāk labā pozīcijā. Reizēm izmaiņas ir nelielas, citreiz - dramatiskas.
Piemēram, 2023. gada rudens un 2024. gada pavasara izmaiņas bija dramatiskas. Tās īpaši skāra ceļojumu nozari. Daudzas mājaslapas, kuras pirms tam ik mēnesi apmeklēja simtiem tūkstoši cilvēku, pēkšņi pazaudēja līdz pat 90% no apmeklējuma.
Otrkārt, tavi konkurenti neguļ.
Tavi konkurenti uzlabo savas mājaslapas.
Mēs varam tev palīdzēt uzlabot tavu mājaslapu.
Treškārt, labas pozīcijas saglabāšana ir plānveidīgs un regulārs darbs.
Un arī šajā gadījumā ir jāņem vērā tas, ka Google un cita meklētājprogramma noteiks, kurā pozīcijā tu atradīsies.
Neviens SEO speciālists tev nevar garantēt konkrētus rezultātus.
Rezultātus var aptuveni paredzēt.
Mājaslapu var uzlabot, lai maksimāli palielinātu tās iespējas būt atrastai bez reklāmas.
SEO ir ilgtermiņa darbs, kas palīdz ilgtermiņā.
Kas ir tas, ko mēs iesakām? Taisi lielisku saturu. Taisi lieliskus rakstus. Lieliska informācija ir vērtīga. Cilvēkiem patīk lieliska informācija, un cilvēki atceras par lieliskām mājaslapām. 1) Raksti to, kas cilvēkiem interesē. Dod saviem lasītājiem lielisku informāciju. 2) Raksti tā, kā cilvēki runā. 3) Raksti tā, lai arī robots (Google) saprot. Atceries par trešo (SEO optimizācija), pievērs uzmanību otrajam (atslēgas vārdi), bet fokusējies uz pirmo (lieliska informācija).
4. Jo vairāk es izmantošu atslēgas vārdus, jo labāk
Nē, tā nav taisnība.
Pārāk daudz ir pārāk daudz jebkurā jomā. Mājaslapas un visu rakstu piepildīšana ar atslēgvārdiem, kas zināma kā "keyword stuffing", patiesībā var kaitēt tavas mājaslapas reitingam.
Google dod priekšroku dabiskam, kvalitatīvam saturam, kurā atslēgvārdi tiek izmantoti dabīgi, atbilstoši un kontekstuāli. Un arī cilvēki labāk saprot tekstu, kas ir rakstīts cilvēkiem, nevis bezjēdzīgi pārbāzts ar atslēgas vārdiem.
Jā, tu gribi lietot tādus vārdus, kā cilvēki lieto, kad raksta vai domā par šo tēmu, bet atceries - nepārspīlē!
5. Vienīgais ieguvums no SEO ir laba pozīcija Googlē.
Nē, tā nav.
Laba pozīcija Google ir lieliski, taču tas nebūs nav viss. Ja darbs ir izdarīts kvalitatīvi, vēl lielāks ieguvums no SEO ir laba un kvalitatīva mājaslapa.
Tas, savukārt, palīdz vēl daudz un dažādos veidos:
Cilvēki atgriežas uz labām mājaslapām.
Cilvēki uzticas labām mājaslapām.
Ja cilvēks klikšķina uz reklāmas, un nonāk pārskatām mājaslapā, ir lielāka iespēja, ka cilvēks veiks pirkumu vai pasūtījumu.
Laba mājaslapa ar strukturētiem un labiem tekstiem, tas ir lieliski. Ne tikai Google to redz, bet arī cilvēki, kas apmeklē tavu lapu. Šie cilvēki lasa tavus rakstus, pērk tavus pakalpojumus vai preces, zvana, lai pieteiktos uz vizīti utt.
SEO ir ne tikai Googlei. SEO ir arī cilvēkiem.
Foto - Firmbee
6. Jebkurš links no citas mājaslapas paaugstinās tavas mājaslapas reitingu.
Nē, tā nav.
Ja uz tavu mājaslapu ir saites no apšaubāmām mājaslapām, vai mājaslapām, kas vispār nav saistītas ar tavu pakalpojumu, tas ir slikti tavai mājaslapai.
Jā, tev vajag saites no citām mājaslapām, jo tas ir kā Google saprot, ka tevi zina internetā.
Taču atceries par kvalitāti!
Meklē iespējas iegūt saites no uzticamiem blogiem, nozarē pazīstamām vietnēm un sadarbības partneriem. Piedalies intervijās vai podkāstos un lūdz, lai tie ietver saiti uz tavu mājaslapu. Šādi linki ne tikai veicina tavas mājaslapas redzamību, bet arī palīdz viņu lasītājiem vai klausītājiem vieglāk piekļūt informācijai par tevi vai taviem pakalpojumiem. Tāpēc nevajag kautrēties prasīt – tas ir savstarpēji izdevīgi un vērtīgi abām pusēm.
Tāpat izveido arī sociālo tīklu profilus, pat ja šobrīd neplāno tos izmantot. Tajos pievieno savas mājaslapas adresi. Tas var palīdzēt piesaistīt klientus, jo daudzi cilvēki informāciju meklē nevis Google, bet gan Instagram vai TikTok.
Šie ir tikai daži piemēri, kā tu vari iegūt vērtīgus un kvalitatīvus linkus, kas uzlabos tavu mājaslapas redzamību un piesaistīs vairāk klientu.
7. Sociālie tīkli neietekmē SEO
Nē, tā nav taisnība.
Te būs pāris piemēri.
1. Profils sociālajos tīklos ir pats vienkāršākais veids, kā iegūt saiti uz savu mājaslapu. Izveido sociālo tīklu profilus pat, ja neplāno tos izmantot. Ieraksti savas mājaslapas saiti aprakstā. Tā tu iegūsi vērtīgu linku jeb saiti. Papildus bonuss šim ir tas, ka tevi varēs sasniegt vairāk cilvēku.
Arvien vairāk cilvēki nemaz nemeklē informāciju Googlē, bet gan Instagram vai TikTok. Un ja tur ir tavs profils, viņiem ir iespēja tevi atrast. Šādi tu iegūsi klientus no sociālajiem tīkliem.
2. Ja cilvēki liek linkus uz tavu mājaslapu, piemēram, tvītos vai Facebook ierakstos, šis ir signāls Googlei, ka tevi zina.
Tik vienkārši! Tātad, kā redzi, sociālie tīkli palīdz SEO.
8. SEO garantē noklūšanu 1. vietā Google
Nē, nekas nevar garantēt nokļūšanu 1. vietā Google vai citā meklētājā.
Vai pat 1. lapā. Lai gan šo var paredzēt ar daudz lielāku iespēju nekā 1. pozīciju.
SEO mērķis ir uzlabot tavas iespējas nokļūt labākā pozīcijā.
Kāda būs tava vieta Google un citos meklētājos to nevar garantēt neviens.
Jo, redzi, kā ir? Ar Google nav tā, kā bija ar matemātiku skolā. Atbildi uz visiem jautājumiem un dabū 10. Ar Google tā nav. Ir tikai ieteikumi un SEO vadlīnijas, daļu no kā ir radījuši nozares speciālisti. Tie ir viņu minējumi par to, kas ir tas īstais, kas ļauj iegūt labāku pozīciju. Tāpēc nevajag būt pārsteigtiem, ja viens speciālists iesaka vienu un otrs kaut ko citu, jo stratēģijas var atšķirties.
SEO negarantē konkrētu vietu. Viss, ko SEO var garantēt ir tas, ka tu būsi labākā pozīcijā nekā bez SEO. Ja nozare ir ar mazu konkurenci, tā varbūt būs 1. lapa vai pat 1. vieta, un ļoti vienkārši. Ja nozare ir ar milzīgu konkurenci, tev varbūt pat tikšana 15. vietā maksās daudzus tūkstošus eiro un lielu darbu.
9. Lokālais SEO nav svarīgs.
Nē, tā nav taisnība. Tas ir ļoti svarīgs, īpaši, ja tev ir vairāki veikali vai filiāles.
Tas ir tikai loģiski, un arī cilvēkiem saprotami, ja tev katram no tiem ir atsevišķa sadaļa mājaslapā, kur ir detalizēta informācija par konkrēto vietu.
Piemēram, ja tev ir trīs veikali - viens Rīgā, otrs Ogrē, trešais Siguldā - būs ļoti labi, ja katram no tiem būs sava sadaļā mājaslapā. Ne tikai pāris rindiņas kontaktu sadaļā. Lai kad cilvēks meklē veikalu Ogrē, viņš atrod informāciju tieši par to vienu veikalu.
Otrkārt, ir svarīgi un arī ļoti noderīgi, lai katrs no šiem veikaliem būtu pievienots Google My Business, lai tie būtu viegli atrodami Google Maps.
Vēlies uzzināt vairāk par SEO un SEO stratēģijām? Kā labāk lietot atslēgvārdus? Kā strukturēt rakstus, lai tie būtu labāki? Mācies no mūsu pieredzes vai piesakies konsultācijai!