Kā pareizi lietot atslēgvārdus?

Atslēgvārdi jeb keywords ir viens no svarīgākajiem SEO elementiem.

Tie ir sava veida ceļa zīmes, kas ved apmeklētājus uz tavu mājaslapu. Bet, zini ko? Vienkārši salikt tos “kaut kā, kaut kur” galīgi neder. Tikai pareiza un gudra atslēgvārdu izmantošana uzlabos tavas mājaslapas saturu un palīdzēs tai parādīties augstāk Google meklēšanas rezultātos, tādējādi piesaistot vairāk apmeklētāju.

Turpini lasīt, lai uzzinātu, kā pareizi lietot atslēgvārdus.

Kā pareizi lietot atslēgvārdus?

Ja gribi pareizi lietot atslēgvārdus, ņem vērā šos svarīgos punktus.

1. Izvēlies pareizos atslēgvārdus

Pirms sāc rakstīt, izpēti, ko meklē tava mērķauditorija.

Izmanto atslēgvārdu izpētes rīkus, piemēram, Keysearch vai Ahrefs (abi ir maksas rīki), lai atrastu frāzes, kas ir gan populāras, gan atbilst tavam saturam. Īsās frāzes (piemēram, “kūku receptes”) var būt ļoti konkurētspējīgas, tāpēc apsver iespēju izmantot garākas frāzes jeb long-tail keywords, piemēram, “vienkāršas kūku receptes ” vai “garšīgas kūkas receptes”.

Ja tu piedāvā pakalpojumus kādā konkrētā pilsētā, piemēram, masāža Valmierā, zobārsts Siguldā vai kosmetologs Rīgā, izmanto atslēgvārdus, kas iekļauj pilsētas vārdu, piemēram, masāžas salons Valmierā, masāža Valmierā, zobārsts Siguldā, zobārstniecība Siguldā, kosmetologs Rīgā, labs kosmetologs Rīgā, utt.

Lasi vairāk: Galvenie SEO termini un to nozīme

2. Izvēlies galveno atslēgvārdu

Tu esi izlēmis, kādus atslēgvārdus lietot savā mājaslapā, bloga rakstā vai produktu aprakstos. Vēl viena lieta, ko ņemt vērā - ir svarīgi izvēlēties vienu galveno atslēgvārdu.

Galvenais atslēgvārds ir tas vārds vai frāze, kas vislabāk raksturo tavas lapas vai raksta saturu. Tas palīdz meklētājprogrammām, piemēram, Google, saprast, par ko ir runa, un piedāvāt tavu saturu cilvēkiem, kuri meklē konkrētu informāciju.

Kad izvēlies galveno atslēgvārdu, tu fokusējies uz konkrētu tēmu, lai saturs būtu skaidrs un atbilstu auditorijas interesēm. Piemēram, ja raksti par tomātu audzēšanu , galvenais atslēgvārds varētu būt “kā audzēt tomātus” vai “tomātu audzēšana”.

Tas nav viens vienīgs vārds.

Tu NEIZVĒLIES tikai vienu vai dažus galvenos atslēgas vārdus savai mājaslapai.

Ir pagājis tas laiks, kad pietika uztaisīt mājaslapu ar vienu sākuma lapu, kontaktinformāciju un viss. Ja tu gribi, lai tu izcelies starp konkurentiem, tu taisi vairākas sadaļas savā mājaslapā. Tu arī raksti rakstus savā mājaslapā. Tu stāsti par savu pakalpojumu vai preci. Attiecīgi - tu izvēlies galveno atslēgas vārdu katrai lapai un katram rakstam savā mājaslapā.

3. Iekļauj galveno atslēgvārdu visās svarīgākajās raksta vietās

Kā pareizi lietot atslēgvārdus tekstā?

Kā izmantot galveno atslēgvārdu, un kur tekstā to likt?

Lai maksimāli izmantotu galvenā atslēgvārda potenciālu, iekļauj to šādās vietās:

  1. Virsrakstā (H1) – tas ir viens no pirmajiem elementiem, ko meklētājprogrammas un lasītāji pamana. Obligāti lieto galveno atslēgvārdu virsrakstā.

  2. Apakšvirsrakstos (H2, H3) – tie palīdz strukturēt saturu un skaidri parāda rakstā apspriestās tēmas gan lasītājiem, gan Google. Iesakām galveno atslēgvārdu H2 vai H3 lietot 1-2 reizes.

  3. Pirmajā rindkopā vai ievadā – iepazīstini lasītājus ar tēmu, izmantojot galveno atslēgvārdu.

  4. Meta aprakstā – īss, kodolīgs apraksts, kas satur galveno atslēgvārdu, palīdzēs piesaistīt uzmanību meklēšanas rezultātos.

  5. Raksta saitē jeb URL - galvenajam atslēgvārdam ir jābūt arī lapas vai bloga rakstā URL. Ja atslēgvārds sastāv no vairākiem vārdiem, vārdi tiek atdalīti ar domuzīmi (-). Google saprot, ka URL ar domuzīmēm sadalītā frāze ir atslēgvārds. URL var būt arī vairāk vārdu, ne tikai atslēgvārds. Jāatceras, ka URL nevajag būt pārāk garam.

  6. Alt text pie attēliem – pievieno galveno atslēgvārdu, lai uzlabotu attēlu SEO. Lai uzlabotu iespējas, ka šie attēli tiek atrasti, un potenciāli piesaista apmeklētājus arī mājaslapai kopumā.

  7. Pašā tekstā - galveno atslēgvārdu lieto arī pašā tekstā. Vislabāk: 2-3 reizes tekstā uz katriem 800 - 1000 vārdiem.

4. Izmanto saistītos atslēgvārdus

Lieto arī saistītos atlsēgvārdus.

  • Tie var būt sinonīmi.

  • Tie var būt, piemēram, populāri jautājumi par šo tēmu.

Google kļūst gudrāka un saprot, ka dažādi vārdi var nozīmēt vienu un to pašu, kā arī to, ka cilvēkam var interesēt kaut kas vairāk nekā tikai viena atbilde.

Izmanto sinonīmus un saistītās frāzes, lai padarītu savu saturu dabiskāku un piesaistītu plašāku auditoriju. Šāda veida atslēgvārdi tiek saukti par saistītajiem atslēgvārdiem (related keywords).

Atceries, ka arī ar saistītajiem atslēgvārdiem nevajag pārspīlēt.

Jo dažādu atslēgvārdu ir pārāk daudz, to sauc par “keyword stuffing” jeb pārmērīgu atslēgvārdu izmantošanu, un Google tas nepatīk. Jo tas izskatās nedabiski, un potenciāli krāpnieciski.

Kā arī taviem lasītājiem un potenciālajiem klientiem nepatiks, ka mājaslapā atslēgvārdu būs par daudz. Lietotāji meklē informatīvu un viegli lasāmu saturu. Ja teksts ir pārpildīts ar atslēgvārdiem, tas kļūst nedabisks un grūti uztverams.

Saistīto atslēgvārdu piemēri:

Galvenais atslēgvārds: kā audzēt tomātus.

Saistītie atslēgvārdi: tomātu audzēšana mājās, tomātu kopšana, tomātu audzēšanas padomi, tomātu šķirnes iesācējiem, tomātu mēslošana, kā audzēt tomātus podos, u.c.

5. Nelieto atslēgvārdus par daudz

Jā, atslēgas vārdu lietošana palīdz tavai mājaslapai ilgtermiņā.

Taču, ja tu lieto atslēgas vārdus pārāk daudz, tas tavai mājaslapai kaitē, nevis palīdz.

Daudzi cilvēki domā - jo es vairāk ielikšu sava produkta nosaukumu savā mājaslapā, jo tas būs labāk. Tā nav taisnība. Iedomājies lielveikalu. Un iedomājies, ja viņi domātu tieši tāpat un populārākās preces saliktu visur kur pagadās. Tas radītu apjukumu. Tieši tāpat notiek internetā.

Ja tu par kaut ko vienu runā daudz un katrā sadaļā un rakstā, tas rada apjukumu Google. Google nezina, vai rādīt tavas mājaslapas sākuma lapu vai kādu konkrētu produkta sadaļu, jo visur itkā ir viens un tas pats. Un kas šajā gadījumā notiek? Google nerāda neko. Drošības labad. Ja nu tu esi krāpnieks.

Lieto atslēgvārdus saprātīgā daudzumā!

Ieliec atslēgvārdu raksta saitē (URL), virsrakstā, pašā raksta sākumā, 1-2 reizes apakšvirsrakstos, 2-3 reizes tekstā. Izmanto arī saistītos atslēgvārdus un frāzes (related keywords). Atceries, ka nevajag pārspīlēt arī ar tiem!

6. Veido kvalitatīvu saturu, izmantojot savus atslēgvārdus

Atslēgvārdi ir tikai sākums.

Tavam saturam ir jābūt vērtīgam un interesantam.

Taviem tekstiem mājaslapā ir jābūt noderīgiem.

Piedāvā skaidras atbildes, praktiskus padomus vai informāciju, kas risina lasītāja problēmas. Google dod priekšroku mājaslapām, kas patiešām sniedz vērtību, nevis tikai cenšas spēlēt pēc algoritma noteikumiem.


Vēlies uzzināt vairāk par to, kas ir SEO?

Mācies no mūsu pieredzes vai piesakies konsultācijai!

Next
Next

Kas ir H1 jeb Heading 1, un kāpēc tas ir svarīgs?